2014 m. balandžio 23 d. pagal projektą Aukštosios kultūros impulsai mokykloms mokykloje vyko susitikimas su architektūros profesoriumi Gintaru Čaikausku bei architektūros fakulteto studentu Simonu. Pamokos – užsiėmimo tema „Mes renkamės – LT. Kodėl?“ Susitikime su menininku dalyvavo 8 ir 9 klasių mokiniai.

Profesorius G. Čaikauskas trumpai priminė pagrindines Lietuvos aktualijas, akcentavo kultūrologinę problemą – savęs kaip gimtosios šalies neatskiriamos dalies, tapatumo su savo gyvenamąja vieta bei supančia aplinka stygių.

Architektūra – ypatinga meno sritis, kuri tiesiogiai įtakoja žmogaus kasdienę aplinką, yra neatsiejama gyvenimo dalis.

Lektorius trumpai pateikė informaciją apie šiuolaikinę Lietuvos architektūrą. Apie architektūros studijas papasakojo Simonas.

Pagrindinė pamokos dalis buvo skirta praktinei – kūrybinei moksleivių veiklai. Dirbdami nedidelėmis grupelėmis, mokiniai eskizavo, piešė, maketavo, bandydami išreikšti savą gyvenamosios aplinkos tobulinimo viziją. Atlikti darbai buvo pristatyti, aptarti.

Moksleiviai dirbo labai noriai, dalijosi savo idėjomis, patyrė kūrybinės raiškos džiaugsmą.

Susitikimas buvo tikrai įdomus, turiningas, naudingas. Ne vienas moksleivis po susitikimo kalbėjo: „O, kad tokių pamokų būtų kuo dažniau!“