2012-10-24 dieną Panočių vidurinėje mokykloje vyko popietė, skirta Maironio 150-osioms gimimo metinėms paminėti. Renginį pradėjome daina „Lietuva brangi“. Apie Jono Mačiulio-Maironio nueitą gyvenimo kelią ir kūrybą papasakojo 8 klasės mokinė V.Balciukevičiūtė.

Maironio eilėraščiams kompozitorius J.Naujalis kūrė muziką, todėl merginų ansamblis, vadovaujamas mokytojos A.Smelevičienės, atliko dainas „Oi, neverk motušėle“, „Marija, Marija“. Mokiniai išgirdo literatūrinę kompoziciją „Poetas miršta, kai užgęsta jo žvaigždė“, kurią perskaitė mokytojos I.Malmygienė, J.Krupovičienė ir bibliotekininkė R.Antuchevič. Išgirdome Maironio eilėraščių apie gamtą, meilę, istoriją, kuriuos deklamavo 7 ir 8 klasių mokiniai. Maironis - poetas ir kunigas - paliko mums labai didelį kūrybinį lobį, mes visada būsime jam dėkingi ir gerbsime jo atminimą.

Bibliotekininkė R.Antuchevič