2019  m. lapkričio 11–17 dienomis Panočių bibliotekoje vyko tradicinė šiaurietiška šviesos ir knygos šventė „Šiaurės šalių literatūros savaitė“, kurios tema – „Šventės  Šiaurės šalyse“. Šiais metais asociacija „Norden“ Danijoje, Norvegijoje ir Švedijoje švenčia 100 metų jubiliejų.
      Pagrindinė šventės idėja –pabrėžti bendrystę ir solidarumą, populiarinti literatūrą ir knygų skaitymą.

Lapkričio 11-14 dienomis biblioteką aplankė priešmokyklinės grupės, 1-3, 2-4 klasių mokiniai ir jų mokytojai. Dalyviai prie žvakių šviesos ne tik klausė švedų rašytojos Astridos Lindgren Pepės ilgakojinės istorijų, bet piešė, žaidė, dainavo, dalyvavo konkurse, kartu su Pepe šventė jos gimimo dieną

Šiaurės šalių bibliotekų savaitė baigėsi, bet jos renginiai suteikė progos mažiems skaitytojams susipažinti su Šiaurės šalimis, jų literatūros lobiais bei tradicijomis. Vaikai prisilietė prie knygos, su kuria kartu galėjo patirti nuostabių nuotykių. Nuoširdžiai dėkoju Panočių pagrindinės mokyklos mokytojams ir mokiniams už praleistą kartu tokią šiltą šviesos ir knygos šventę mūsų bibliotekoje.

Panočių bibliotekos bibliotekininkė Rimutė Antuchevič