Akcija „Lietuvos šimtmečiui – šimtas knygų“ vyko Panočių bibliotekoje nuo 2018 m. sausio 2 iki gegužės 30 dienos. Akcijos metu mokiniai skaitė lietuvių autorių knygas pagal bibliotekininkės duotą sąrašą. Gegužės 30 dieną vyko šios akcijos dalyvių susitikimas, kurio metu kiekvienos klasės mokiniai originaliai pristatė labiausiai jiems patikusį perskaitytą kūrinį.

Pirmos ir ketvirtos klasių mokiniai (mokytojas Algirdas Paulaitis) suvaidino ištraukas iš Kosto Kubilinsko eiliuoto kūrinio „Pagyrūnas baravykas“ ir Petro Cvirkos apsakymo „Vaikų karas“. Antrokai ir trečiokai (mokytoja Valentina Šlavenec) iliustravo Justino Marcinkevičiaus knygelę „Voro vestuvės“ ir suvaidino Kosto Kubilinsko eiliuotą kūrinį „Ledinukas“. Penktos klasės mokiniams (mokytoja Neringa Kosmanienė) labiausiai patiko Vytauto Petkevičiaus knygelė „Gilės nuotykiai Ydų šalyje“, kurią jie pristatė klausytojams ir nupiešė Gilės nuotykių plakatą. Šeštokus sudomino net trys knygos, iš kurių jie skaitė ištraukas, o žiūrovai turėjo atspėti knygos autorių ir pavadinimą (už tai gavo saldžius prizus). Tai Vytautės Žilinskaitės „Robotas ir peteliškė“, Vytauto Račicko „Zuika Padūkėlis“ ir Žemaitės „Kaip Jonelis raides pažino“. Septintokai ir aštuntokai (mokytoja Marija Mackevičienė) išvardino visas perskaitytas knygas ir suvaidino Maironio baladę „Jūratė ir Kastytis“.

Visi akcijos dalyviai buvo apdovanoti padėkomis , saldžiais prizais ir vertingomis knygomis. Ši akcija paskatino prisiminti, pasidžiaugti, įvertinti lietuvių literatūrą. Tai buvo meilės Lietuvai ir knygai valanda.

Panočių bibliotekos bibliotekininkė Rimutė Antuchevič