Balandžio 30 dienos rytą, nešini trispalvėmis vėliavėlėmis, Panočių pagrindinės mokyklos bendruomenė ir Panočių bibliotekos lankytojai, susirinko į pėsčiųjų žygį „Panočiai 10000 žingsnių Dubičiai“, skirtą Atkurtos Lietuvos šimtmečiui paminėti.

Žygio uždavinys buvo įveikti 10 kilometrų pėsčiomis kelią, pasiekti Dubičių gyvenvietę ir susipažinti su jos istorija.

Dubičiuose klausėmės išsamaus Dubičių bibliotekos bibliotekininkės Reginos Lukoševičienės pasakojimo apie1963 metų vykusį sukilimą , sukilimo vadą Liudviką Narbutą.

Panočių bibliotekos bibliotekininkė Rimutė Antuchevič supažindino su Dubičiuose buvusių keturių bažnyčių istorija, „čiudobno pono Jėzuso“ statulos padarytais stebuklais, Dubičių parapijos kunigais.

Aplankėme „Bonos“ piliakalnį. Ten Dubičių kultūros centro direktorė Filiutė Kapočienė papasakojo apie Dubičių kaimo atsiradimo istoriją, žymius žmones, istorinius paminklus.Žygio tikslą pasiekėme.

Dėkojame už bendradarbiavimą Dubičių bibliotekos bibliotekininkei Reginai Lukoševičienei ir kultūros centro direktorei Filiutei Kapoičienei. Buvo išties smagu! Puikus oras, žingeidūs dalyviai, prisilietimas prie Lietuvos istorijos… Šauniai ir prasmingai praleistas laikas!

Panočių bibliotekos bibliotekininkė R.Antuchevič