Užgavėnės -  džiaugsmo, juoko, linksmumo, išdaigų, triukšmo, įvairiais papročiais, apeigomis, burtais apipinta žiemos pabaigos šventė. Tai savotiškas liaudies teatras, kuriame buvo išjuokiama daugelis gyvenamojo meto negerovių.

Vasario 18 dieną į Panočių biblioteką atvyko mažieji skaitytojai susipažinti su Užgavėnių kaukėmis, pajusti šios šventės dvasią ir išmokti jas pasigaminti. Edukacinę pamoką „Užgavėnių kaukių gamyba“ jiems vedė bibliotekininkė ir Panočių pagrindinės mokyklos ikimokyklinės grupės auklėtoja Elena Latvienė. Mergaitės gamino įvairių Užgavėnių personažų kaukes papjė-mašė technika. Jos buvo labai susidomėjusios šiuo darbu, kiekviena išreiškė savo meninius sugebėjimus. Po poros valandų įspūdingos kaukės jau neatpažįstamai paslėpė jų veidus. Su pakilia nuotaika dalyvės nuskubėjo į namus pasidžiaugti savo darbo rezultatais su artimaisiais ir laukti artėjančių Užgavėnių.

Panočių bibliotekos bibliotekininkė Rimutė Antuchevič