Kaniavėlės piliakalnis, vadinamas Apykopu, įrengtas aukštumos kyšulyje, Šipetos upelio dešiniajame krante, šalia Kaniavėlės gyvenvietės. Piliakalnis datuojamas I tūkst.

Balandžio mėnesio pradžioje aš, Panočių bibliotekos bibliotekininkė Rimutė Antuchevič, kartu su Kaniavos seniūnu Edvinu Grikšu ir Panočių pagrindinės mokyklos mokytoju Algirdu Paulaičiu užkopėme į Kaniavėlės piliakalnį. Pamatėme, kokį gražų praeities istorinį paveldą turime, kurį privalome saugoti, puoselėti. Todėl keletą pavasario dienų skyrėme akcijai „Darom“, kurios metu buvo iškirsti krūmokšniai, sugrėbti lapai, įtvirtintas piliakalnį pažymintis užrašas, pagamintas Romualdo Puidokaičio ir mokytojo Algirdo Paulaičio. Akcijos metu aktyviai dirbo Panočių pagrindinės mokyklos septintos, aštuntos ir dešimtos klasių mokiniai, Kaniavos seniūnijos darbininkai, kurių pavėžėjimą iki piliakalnio suorganizavo Panočių pagrindinės mokyklos direktorius Kęstutis Pigaga ir pavaduotoja ugdymui Irena Malmygienė.

Norėtųsi, kad prakalbintas piliakalnis vietinei bendruomenei taptų iškilmių, renginių sakraline vieta, kurioje galėtų vykti istorijos pamokos, liepos 6-ąją skambėtų Lietuvos himnas.

Panočių bibliotekos bibliotekininkė Rimutė Antuchevič